Märt Metsallik on Coop Kokkade peakokk
Märt Metsallik on Coop Kokkade peakokk

Põhjaka mõisa tippkokk hakkas arendama Coop Kokkade valmistoite

20.11.2023 Uudised

Tunnustatud Põhjaka restorani endine omanik ja kokk Märt Metsallik võttis koos Coop Kokkade peakoka ametiga vastu väljakutse arendada Coopi kaubandusvõrgus müüdavaid kulinaariatooteid, pannes rõhku tooraine valikule, päritolule ja maitsete tasakaalule.

Sel nädalal jõudsid esimesed uue peakoka käe all valminud tooted paljudesse Coopi kauplustesse müügile, s.h rebitud lihaga salat ja leivakesed, rebitud liha, friteeritud kanatiivad erinevate kastmetega ja marjakoogid.

Coop Kokkadega on Märt Metsallikul suured plaanid. „Igal kokal on nn oma maitse ehk oma stiil ja käekiri,“ ütles Metsallik. Ta rõhutas, et hoiab maitsva toidu valmistamisel fookuses traditsioone ja otsib alati tasakaalus maitset. „Tutvustan uusi maitseid rahulikus võtmes ja üle pingutamata. Soovin valmistoiduna pakkuda parimaid tooteid, tooraine valikul eelistan kindlalt värsket ja kohalikku. Kui on liiga palju maitseid koos, siis tavainimesel pole võimalik neid eristada – usun maitsete osas põhimõttesse, et vähem on rohkem.“

Metsallik ütles, et Coop Kokkade senine tugevus seisneb traditsioonilistes toitudes nagu sült, pasteet ja majoneesisalatid. „Proovin ka teistes valdkondades Coop Kokkade lippu kõrgel hoida. Minu käekirja võiks kirjeldada kui selget, lihtsat ja eesmärgipärast. Toit peab olema olukorrale kohane. Selleks, et maitse oleks meeldiv ja ka püsiv, on vaja katta kõik erinevad maitsed: magus, hapu, soolane, mõru ja see müstiline umami, mida ma kirjeldaks soolase täidlusena,“ lisas ta. Coop Kokkadele uusi tooteid luua on tema sõnul märksa huvitavam, kui teha seda mõnes tipprestorani köögis. „Esiteks sellepärast, et viimast on ta juba kauaaegselt teinud, teiseks, et nüansse on nii palju rohkem. Meie toit, mida siin loome, peab ka päevade pärast nägema endiselt hea välja ja maitsema sama hästi kui valmistamise hetkel.“

„Coop Kokkade toitude puhul oleme eesmärgiks võtnud tagada toodete kõrge kvaliteet. Nende menüü väljatöötamisse on täiesti uue jõuna nüüdsest kaasatud ka Märt, kelle visiooni mina ja Coop Kokkade juht Reliia Käro tugevalt usume,“ ütles Coop Eesti Keskühistu juhatuse esimees Rainer Rohtla.

Coop Kokad on Coop Eesti Keskühistus tegutsev tootmisüksus, mis keskendub kulinaariatoodete valmistamisele, mida müüakse enamikes Coopi kauplustes ja soovi korral on võimalik neid tooteid e-poe kaudu tellida kõikidesse 320 Coopi kauplusesse üle Eesti.

Coop on Eesti suurim ja vanim toidu- ja esmatarbekaupade kett, mis koosneb 18 kohalikust tarbijaühistust. Coopile kuulub 320 kauplust ehk ehk ligi pooled Eesti toidukauplused. 2022. aastal oli Coopi kaupluste netokäive kokku 806 miljoni euro, millega on turuliider 23,6 protsendiga. Coopis töötab üle 6000 inimese ning organisatsioon on tunnistatud neli aastat järjest parimaks tööandjaks kaubanduse valdkonnas.