Ramsi Coopi kaupluse värvikireva seinamaalingu maalis Mehhikost pärit tänavakunstnik Uneg. Foto autor: Karen Akopjan
Ramsi Coopi kaupluse värvikireva seinamaalingu maalis Mehhikost pärit tänavakunstnik Uneg. Foto autor: Karen Akopjan

Ramsi kaupluse fassaadi ehib nüüd kuulsa Mehhiko kunstniku maal

26.06.2023 Uudised, Viljandi

Tänavu kuuendat aastat toimuv rändav tänavakunsti-festival Rural Urban Art on eeskujuks ja näitab julgelt, et tänavakunst pole tingimata majaseintele soditud kritseldused, vaid see võib olla nauditav kunst.

14.-16. juunil said Viljandi valla suuremate asulate ja Viljandi linna kohalikud näha ainukordset vaatepilti: 11 kunstnikku kaheksast riigist maalisid ümbruskonna majaseintele üleelusuurused taiesed. Üheks lõuendiks oli ka Viljandi Tarbijate Ühistu kaupluste hulka kuuluva Ramsi Coopi kaupluse külgsein. 
Ramsi kaupluse seinamaali autor on Mehhikost pärit tänavakunstnik Uneg, kelle tööd on tuntud üle terve maailma. Julgete värvidega eksperimenteerival kunstnikul on kogemust graffitiga üle 16 aasta ja inspiratsiooni saab ta loodusest ja loomadest. Teiste seas on Uneg teinud koostööd globaalsete brändidega nagu Vans, Apple, Disney Pixar, Tim Burton, Benetton, Warner Bros, Universal Studios, Nike, NBA, F1 jpt.

On au, et ka Coop saab nüüd olla ühes loetelus suurte brändidega ja ehtida end otseses mõttes värviliste sulgedega, sest just eksootilised ja värvikirevad linnud nüüd Ramsi Coopi kaupluse kiviseina. Taies kannab nime “Fragon flower” ja sellele on maalitud linnud, lilleõis ja tänusõnaks eestikeelne “aitäh”. 

Algset olukorda kaardistavad fotode autoriks on RUA Street Art Festival ja valminud seinamaalidest fotode autor on Karen Akopjan.

Ramsi Coopi kaupluse värvikirev seinamaaling