Eesti toidu tähis Coopi kauplustes
Eesti toidu tähis Coopi kauplustes

Eesti toidu kuu kasvatas Coopis kodumaise kauba müüki

21.10.2022 Uudised, Kohalik toit

Septembris toimunud Eesti toidu kuul kasvas kodumaiste kaupade müük ligi kaks korda rohkem võrreldes välismaiste kaupadega, selgus Coop Eesti analüüsist.
Coop Eesti Keskühistu ostudirektori Oliver Risti sõnul analüüsiti septembris kampaanias olnud kaupade müügikasvusid ning sealt tuli selgelt välja, et huvi Eesti toidukaupade vastu on oluliselt suurem, kui selle päritolu esile tõsta. „Juba täna müüb Coop Eestis kõige rohkem kodumaist toidukaupa, kuid soovime, et see osakaal kasvaks veelgi,“ ütles Rist.

Eesti toidu kuu raames valis Coop septembriks kampaaniatesse võimalikult palju Eesti tootjate ning kohalikust toorainest toodetud kaupu ning nende päritolu toodi tavalisest rohkem esile nii Coopi kauplustes kui ka kliendilehtedes „Ma armastan Eesti toitu“ siltidega. „Sisuliselt tähendab see kampaania, et aitame oma klientidel teha teadlikumaid valikuid, et ostukorvi lisatav kaup oleks kohalik, värske, võimalikult väikese keskkonnajalajäljega ning aitaks kaasa kodumaise toidutootmise arengule,“ lisas Rist. 
Iga aasta septembris toimuv Eesti toidu kuu on algatatud Maaeluministeeriumi poolt. 

Pildi Eesti toidu tähistamisest Coopi kauplustes leiate siit: https://bit.ly/3cQlpG