Eestis valmistatakse eksklusiivset juustusnäkki

Eestis valmistatakse eksklusiivset juustusnäkki

16.09.2022 Kohalik toit

Eestlased armastavad juustu! Erinevad juustud ja juustusnäkid on esindatud pea igal pidulaual. 

Ida-Virumaal tegutseb Alutaguse juust, kelle maitsvad juustud on vallutanud Coopi kaupluste letid. Ettevõtte asutaja ja eestvedaja soov on olla väiketootja, kes pakub stabiilset tööd ning meeldejäävaid maitseelamusi. „Soovime pakkuda veelgi stabiilsemat toodangut ja kvaliteeti.“

Silmapaistev sortiment

„Oleme ainuke Eesti hallitusjuustu tootja, kes toodab kõiki kolme sorti hallitusjuustu: sini-, sini-valge- ja valgehallitusjuustu,“ räägib ettevõtte asutaja Triinu Arm. Kuid tavalised hallitusjuustud pole ainsad, mis sealsest toodangust poelettidele jõuab. Nende käe all valmivad ka maitsvad juustusnäkid, mis on valmistatud külmkuivatuse meetodil kõigist kolmest juustusordist. „Toode on ainulaadne kogu Euroopas, kui mitte kaugemal. See säilib kaua ega vaja säilitamiseks jahekappi,“ tutvustab Arm. Tänu ainulaadsele valmistamismeetodile sobib see juustusnäkk ideaalselt nii väljasõidule kaasa võtmiseks, aga ka kingipakkidesse. Muuhulgas sobib kolme hallitusjuustu snäkk hästi ka toitude sisse. 
Uudistootena tulid eestlased aga välja millegi väga erilisega – vadaku-kummikommiga. See komm on tervislik amps, kuna sisaldab palju valku, kuid vähe suhkrut. 

„Soovime pakkuda veelgi stabiilsemat toodangut ja kvaliteeti.“

Coopiga kiire kasvuni

Häid tegijaid on Eestis palju ning Alutaguse juust on üks neist. Coopi jaoks on oluline olla sillaks Eesti toidutootjate ja tarbijate vahel. Hea meelega pakume kohalikele tootjatele võimalust oma toidukauba müümiseks Coopi kauplustes, sest nii aitame neil luua ja säilitada töökohti oma kodukohas. „Coop on aidanud meid eesmärkide saavutamisel palju, sest tänu Coopile on meie toodete kättesaadavus parem ning meie müüginumbrid kasvasid märgatavalt. Lisaks on Coopiga koostöö olnud väga sujuv ja kiire,“ kiidab Arm.

Meie  Coopis eelistame kohalikku. Eelista sina ka.