Coopi kliendid kogusid 2018. aastal ligi 6 miljonit eurot boonusraha

25.01.2019 Uudised

Möödunud aastal kogusid Coopi kliendiprogrammi 600 000 klienti kokku 5,76 miljoni euro väärtuses boonust ning samal perioodil kasutati kauba eest tasumiseks kokku 5,4 miljonit eurot boonusraha.

See, et eelmisel aastal koguti boonust rohkem kui boonusrahaga aasta jooksul tasuti, ei tähenda, et vähem kasutatud summa klientide jaoks kadunud oleks. Coopis kalendriaasta jooksul kogutud boonusraha ei aegu ühel kindlal kuupäeval, vaid iga teenitud boonussumma on kasutatav selle tekkimise hetkest järgmise 12 kuu vältel. Seetõttu on boonuspunktide aegumine Coopi klientide hulgas olnud alati väga madalal tasemel, vaid mõni protsent kogusummast. Kasutamata jäänud boonusraha suunavad Coopi piirkondlikud ühistud samuti kogukonna hüvanguks, seda kasutatakse kaupluste arendamiseks või heategevuseks.

Coopi boonusraha on võimalik koguda nii Säästukaardi, Säästukaart Plussi kui ka Coop Panga kaardiga, mis toimib Coopi kauplustes samuti kliendikaardina. Kui boonuskonto siduda eCoopiga, arvestatakse boonuste hulka ka e-poes tehtud ostud. Boonussüsteem on üles ehitatud selliselt, et koos kliendiprogrammi soodustustega on võimalik aastas kokku hoida hinnanguliselt kuni kahe kuu ostusumma.