Tarbijate hinnangul on Coop kõige jätkusuutlikum toidukauplus Eestis

26.03.2021 Uudised

Värskelt avaldatud Sustainable Brand Index™ brändiuuringust selgub, et Eesti tarbijate hinnangul on sotsiaalselt ja keskkonnaalaselt kõige jätkusuutlikum toidukauplus teist aastat järjest Coop. Peale selle tõusis Coop tänavu ka kõikide Eesti ettevõtete üldarvestuses esikolmikusse!

Uuring analüüsis tarbijate teadlikkust Eesti suuremate ettevõtete sotsiaalsetest ja keskkonnaalastest tegevustest ning palus hinnata nende tegevuste mõjukust. Coop Eesti Keskühistu juhatuse esimehe Alo Ivaski sõnul peavad inimesed organisatsioonide panust ühiskonda järjest olulisemaks ning on veendunud, et inimesed teevad tulevikus selle järgi ka üha rohkem ostuotsuseid. „Ka käesolev uuring kinnitas, et juba üle poole, täpsemalt 64 protsenti tarbijatest, peavad organisatsiooni panust keskkonnaalastesse küsimustesse oluliseks ostuotsuse tegemisel,“ ütles Ivask. „Coop on viimased sada pluss aastat pühendunud sellele, et kaup oleks inimestele võimalikult hästi kättesaadav sõltumata piirkonnast, kuid eelmisel aastal liitusime Rohetiigri pilootprogrammiga, et teha seda kõike ka võimalikult keskkonnasäästlikult,“ lisas Ivask.

Uuringu läbiviimist korraldas teist aastat läbi SB Insight - Rootsi päritolu ettevõte on sama uuringut teinud Põhjamaades alates 2011. aastast.